Zelenina je zdravá

14/10/2024
MŠ Morysák
3. třída Morysák
  • Společně jsme si názorně zdramatizovali text písně ,,Lečo,, - do kastrůlku jsme dali všechnu potřebnou zeleninu a vařili. Zpívali píseň a povídali si o zelenině, určovali její druhy a názvy. Třídili jsme ji podle toho kde roste.
  • Malovali jsme vodovými barvami hrnec na vaření leča.
  • Ukončili jsme kurz plavání , pořádně jsme si zadováděli, plavali, potápěli se, lovili mořské živočichy z bazénu, skákali  z plovoucí desky, bylo to skvělé.
  • Den se studentkami je vždy přínosem pro všechny. Pomáhaly dětem vyhrabávat brambory, pak je zkusit i oloupat škrabkou, třídili zeleninu podle barev, v kuchyňce připravovali nejrůznější zdravé pokrmy. Kluci měli práci s traktory a převáželi zeleninu do skladů.
  • V ranním cvičení jsme si zahráli na pasáčky, kteří si někde v horách pekli brambory. Nejprve jsme si nachystali ohniště, pak si zhotovili brambory a vše mohlo začít. Děti tak musely dávat pozor a orientovat se v prostoru. Děti musely zdolat překážkovou dráhu a vrátit se v pořádku zase zpět. Nakonec jsme relaxovali v prostoru herny na koberci za vůní bylinek.
  • Vystříhali jsme si zeleninu kterou si děti natiskly bramborovým tiskátkem a nalepily do připraveného hrnce na lečo. Zopakovali jsme si píseň s rytmickým doprovodem.
  • Poslední jsme si vše zopakovali a připomněli zajímavosti zelenině, zazpívali si písničku LEČO a procvičili jsme horní oblouk grafomotorikou